Sesli chat odaların da kamera ve ses ayarları

Sesli chat odaların da kamera ve ses ayarları

Degerli sesli sohbet kullanıcılarımız ve görevlilerimiz; Sizlere bugün sesli sohbet sitelerine giren kullanıcıların sorunları başında gelen kamera ve ses ayarları hakkında bilgi verecegiz.

Öncelikle kamera açma sorunu yaşayan kullanıcılarımızı bilgilendirelim.Sitemizde yada diger sesli sohbet sitelerinde kamera açma sorunu hakkında bilgi verelim.

Kamera açma sorunu :

Kamera sorunu yaşayanlar genelde SplitCam programı, görüntü netleştirici yada resim gösterici gibi programlar kullanan kullanıcılarımızdır.Bu splitcam program’ı speaky chat’i yazılımını bir kamera sistemi olarak tanımlıyor.Bu sorunu giderebilmek için sesli sohbet sitemizdeki iconlarin oldugu yerde Tüm ayarlar bulunmakta ve bu ayarlara tıklıyorsunuz orada web kamerasi ayarlari bulunmaktadır.Orada slipt cam değilde, kendi kamera markanızı seçin.Bu şekilde kamera açma sorununuz giderilecektir. Bu bahsettigimiz yöntemi denedikten sonra sorununuz hala devam ediyorsa lutfen sitemizde bulunan sorun ___mızı ziyaret ederek yardım isteyiniz..Yada canlı destek ekibimize ulaşarak yardım isteyiniz.

Sesli sohbet Ses ayarları :

Öncelikle ses ayarlarınızın yapılabilmesi yada ses sorununuzun giderilmesi için bazı bilgileri sizlere sunalım:

-Bilgisayarınızın ses kartı olduğundan emin olun. Eger ses kartınız yoksa bilgisayarınızdan ses gelmez. Yada mikrofonda konumsanız karşı tarafa gitmez.

-Mikrofonunuzun calıştıgından emin olun. Denemek icin  başlat- Donatılar- Ses kaydet bu kısma girip öncelikle mikrofonda konuşup sesinizi kaydediniz.Daha sonra dinle tuşuna basarak sesiniz net geliyorsa mikrofonunuz çalışıyor demektir. Ses kesik geliyorsa yada ses gelmiyorsa mikrofon kablolarınızı kontrol ediniz. Yada başka bir mikrofon takarak sesinizi test ediniz.

-Çaldıgınız şarkıyı diger kullanıcılarımıza dinletmek icin sitemize girdikten sonra yazı kısmının hemen üstünde bulunan çark resmi yani (Ayarlar)butonuna tıklayarak ordaki ses ayarlarınızı streo karıştırıcı yapınız.Şarkınız bittikten sonra ayarları geri mikrofon şeklinde degiştiriniz. Aksi takdirde sesinizi duyamazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir